Wytłaczanie folii LDPE/HDPE

Wytłaczarka do folii

Wytłaczarka do folii Wytłaczarka do folii Wytłaczarka do folii Wytłaczarka do folii Wytłaczarka do folii

Folia polietylenowa wytwarzana jest na ekstruderach, specjalnych maszynach w procesie wytłaczania w rozdmuchu.

Produkcja folii LDPEProdukcja folii LDPE w naszym zakładzie realizowana jest z wykorzystaniem dwóch technologii:

Pierwsza technologia to produkcja folii LDPE jednowarstwowych (MONO).

Produkcja polega na wytłaczaniu folii w procesie rozdmuchu na maszynach jednowarstwowych. Technologia ta jest coraz rzadziej stosowana, ze względu na ograniczenia technologiczne, jednakże jest technologią prostą a co za tym idzie tańszą. Produkowane w ten sposób folie i opakowania są zdecydowanie tańsze, ale coraz rzadziej stosowane ze względu na duże wymagania, jakie stawiają producenci maszyn pakujących, na których stosuje się folie polietylenowe.

Druga technologia to produkcja folii wielowarstwowej eXimfol® (coex).

Produkcja polega na wytłaczaniu folii w procesie rozdmuchu na maszynach wielowarstwowych, które posiadają głowice 3, 5 lub 7 warstwowe. Technologia ta jest bardzo mocno rozwijana.

Podstawową zaletą produkcji folii LDPE w technologii Coex jest wysoka wytrzymałość mechaniczna na rozerwanie i przebicie. Produkcja folii w technologii wielowarstwowej daje bardzo duże możliwości technologiczne zarówno naszej firmie jak i naszym odbiorcom. Dzięki wieloletnim badaniom oraz setkom prób technologicznych, wspieranych przez najlepszych technologów w Europie, naszej firmie udało się opracować specjalne receptury folii eXimfol®, które pozwalają bardzo znacząco obniżyć koszty związane ze zużyciem folii i opakowań w procesie pakowania.

Realizujemy to dobierając wysokiej jakości komponenty i surowce. Dzięki w/w technologii w ponad 80% przypadkach udaje się obniżyć grubość standardowej folii LDPE o ponad połowę przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

Kliknij aby obejrzeć slajdy.
Kliknij aby obejrzeć video

Budowa folii MONO oraz COEX

Budowa folii MONO oraz COEX
Kliknij aby obejrzeć slajdy.

Podstawowym surowcem do produkcji folii LDPE jest polietylen małej gęstości (Low Density Polyethylene). Folie LDPE są doskonałym materiałem opakowaniowym służącym do zabezpieczania materiałów i urządzeń. Charakteryzują się dużą elastycznością, najczęściej wykorzystywane przy produkcji różnej szerokości rękawów foliowych, worków, kapturów, przekładek, reklamówek itp.

W naszym zakładzie, produkcja folii LDPE odbywa się przy użyciu wytłaczarek (ekstruderów) renomowanych producentów niemieckich i włoskich. Pozwala to zachować wysoko stawiane normy jakościowe.

Wytłaczamy folie o szerokości od 100mm do 2400mm o grubościach od: 10my do 200my

Podstawowym surowcem do produkcji folii HDPE jest polietylen dużej gęstości (High Density Polyethylene) takie jak: polietyleny bimodalne ACP 9240 Plus, ACP 9255 Plus. Folia HDPE, to folia, która charakteryzuje się większą wytrzymałością na obciążenia. Z tego powodu opakowanie wykonane z tej folii może być znacznie cieńsze od opakowania z folii LDPE, gwarantując podobną wytrzymałość. Folia ta jest jednak mniej elastyczna, co w praktyce przekłada się na łatwość przebijania. Można ją rozpoznać po charakterystycznym szeleszczeniu. Jest matowa, przy większych grubościach sztywna i łamliwa. Najczęściej stosowana przy produkcji toreb typu t-shirt i małych toreb typu market. Produkcja folii HDPE odbywa się przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego renomowanych producentów niemieckich i włoskich. Produkujemy folie HDPE o szerokości od 100mm do 1200mm o grubościach od: 8my do 100my.

Oferujemy także:

  • przygotowanie folii do nadruku oraz druk fleksograficzny (przygotowalnia fleksograficzna)
  • barwienie folii polietylenowej
  • mikro i makro perforforację na folii
  • laminowanie folii
  • Bobinowanie folii (przecinanie na szerokości)
  • Recykling i przetwórstwo folii polietylenowej