Folia HDPE

FOLIA HDPE

HDPE (high density PE, gęstość 0,94-0,96 g/cm³) czyli polietylen o wysokiej gęstości, który charakteryzuje się większą wytrzymałością niż folia LDPE.

Charakterystyka

Właściwości materiału pozwalają na wykorzystanie folii w zastosowaniach wymagających wyższej wytrzymałości mechanicznej.

Jak rozpoznać HDPE:

barwa lekko matowa (mleczno-biała), wyższą barierowość, mniejsza elastyczność w porównaniu do folii LDPE, mniejsza przejrzystość.

Zastosowania

Dzięki temu, że folia HDPE może posiadać atest PZH, nadaje się do bezpośredniego kontaktu z żywnością, a zatem przemysł spożywczy może z powodzeniem stosować ten rodzaj folii przy pakowaniu produktów żywnościowych. Kolejnym zastosowaniem worków foliowych jest zabezpieczanie wszelkiego rodzaju produktów podczas transportu lub składowania. W porównaniu do folii LDPE jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenie czy zerwanie.

Oferta specjalna na zamówienie

W Eximport oferujemy również możliwość wykonania dowolnego nadruku w linii lub metodą flexograficzną do 6 kolorów oraz zabarwienie w dowolnym kolorze kryjącym, lub przezroczystym. Jako producent foli HDPE, możemy zagwarantować nie tylko najlepszą jakość ale również konkurencyjne ceny.

Dostępne produkty z folii HDPE

Folia opakowaniowa produkowana jest w kilku formach:

  • rękaw,
  • rękaw z zakładkami,
  • półrękaw
  • półrękaw z zakładkami,
  • taśmy.

Dodatki i uszlachetniacze

Jeśli potrzebujesz folii o specjalnych właściwościach – skorzystaj z naszej oferty dodatków do folii, dzięki którym uzyskasz dokładnie to, czego potrzebujesz. Lista dodatków:

  • otępiacz – zmniejsza poślizg folii,
  • slip – zwiększa poślizg folii,
  • UV – chroni przed promieniami słonecznymi,
  • barwnik – folia w dowolnym kolorze kryjącym lub częściowo zabarwiona,
  • antystatyk (ESD) – powoduje rozładowanie się ładunków elektrostatycznych.

Dzięki dodatkom produkty świetnie spisują się wszędzie tam, gdzie potrzeba dodatkowych właściwości. Nie wiesz jakiego produktu potrzebujesz? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w wyborze najlepszego produktu dla Twojej firmy. Wysoka jakość, niezbędne atesty oraz najlepsze parametry techniczne to właśnie znajdziesz w Eximport sp. z o.o.

Logo Folii HDPE

Produkt dostępny w naszym sklepie internetowym

Akceptuj

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej " "Administracja Danymi Osobowymi".