Folia Paroizolacyjna

Folia Paroizolacyjna od Producenta

Nasza firma oferuje kompleksowy wybór folii paroizolacyjnej. Jest ona bardzo ważnym elementem podczas wykonywania wszelkiego rodzaju remontów i ociepleń. Ma wiele istotnych właściwości, które są kluczowe w zatrzymywaniu wilgoci. Jak wykorzystać folie paroizolacyjne? Jakie mają właściwości? Jakie folie paroizolacyjne oferujemy? Tutaj przybliżymy Ci temat użycia i zastosowania tych folii.

 

Właściwości folii paroizolacyjnej

Folia paroizolacyjna przede wszystkim zatrzymuje wilgoć wytwarzaną wewnątrz pomieszczeń, chociażby przy takich czynnościach jak kąpiel czy gotowanie. Dzięki temu nie dochodzi do zawilgocenia elementów ociepleniowych budynku. Ponadto, właśnie dlatego to idealna folia na poddasze, gdyż izoluje działanie pary wodnej znajdującej się w pomieszczeniu od np. używanej do ociepleń waty szklanej.

Nasze folie paroizolacyjne cechują się także dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto są wielowarstwowe. Dzięki temu jeszcze skuteczniej wykonują swoje zadanie. Wykonywane są z najwyższej jakości surowców, co daje gwarancję najwyższej jakości.

Należy również pamiętać, że folia paroizolacyjna to nie folia paroszczelna. Każda folia przepuszcza jakąś część pary wodnej, lecz jest to znikomy odsetek. Dlatego na etykietach widnieje ich przepuszczalność w ciągu doby, jednak jej właściwości kompleksowo chronią przed działaniem pary wodnej, można być o to spokojnym.

 

Czy folia paroizolacyjna jest konieczna?

Bez wątpienia jest to ważny element, o którym nie można zapominać. Jak już przeczytaliśmy wcześniej jej zadaniem jest opóźnienie przechodzenia pary wodnej w głąb elementów ociepleniowych, na tyle by bez większych trudności zdążyła z nich odparować. Znacząca jest przede wszystkim obecność folii paroizolacyjnej na poddaszu. Za duże stężenie wilgoci może prowadzić do wielu problemów w budynku. Aby temu zapobiec warto użyć dobrej jakości folii.

 

Gdzie Można Wykorzystać Folie Paraizolacyjną

Obecnie, folia paroizolacyjna zyskała szerokie zastosowanie w budownictwie. Może być stosowana w różnych częściach budynku. Jest dobrą ochroną zarówno dla ścian jak i dachu. Wykorzystuje się je przede wszystkim do:

  • Pionowej izolacji budynków,
  • Warstwy przeciwwilgociowej pod podłogi, wylewki, posadzki,
  • Prowizorycznych zabezpieczeń połaci dachowych.

 

Folia paroizolacyjna – jak układać

Aby folia spełniała swoje funkcje, powinna być układana w odpowiedni sposób, przy pomocy taśmy jedno bądź dwustronnej. Zachowując odpowiednie zakładki przy układaniu, mamy pewność, że folia zachowa swoje właściwości. Dodatkowo należy pamiętać, że folia powinna być mocowana z lekkim naprężeniem, dzięki czemu dobrze się ułoży. W zależności od powierzchni, która ma być izolowana, wybiera się odpowiedni sposób uszczelniania łączeń folii. Jest to konieczne dla zachowania właściwości folii. Należy zwrócić uwagę, aby nie uległa rozerwaniu lub innym uszkodzeniom podczas montowania. Ponadto, powinno się zostawić odpowiedniej wielkości szczeliny wentylacyjne. Co więcej zakładając folie paroizolacyjne trzeba zwrócić uwagę na wilgotność budynku. Najlepiej wybrać czas, w którym jest najmniejsza. Przykładowo, nie montujemy jej podczas schnięcia wylewek czy gładzi.

 

Folia paroizolacyjna – którą stroną do góry?

Każdą folię należy zamontować zgodnie z instrukcją. Tylko jej poprawny montaż zagwarantuje Ci pewność poprawnego działania produktu. Ważne jest, aby przykleić ją dobrą stroną, gdyż w przeciwnym wypadku jej działanie będzie odwrotne, co będzie szkodliwe dla ścian i całego domu. Dlatego też, trzeba zapoznać się z instrukcją i wybrać odpowiednią, która jest paroizolacyjna.

<h3″>Wybierz Odpowiedni Rozmiar

Jako producent wytwarzamy folię w najpopularniejszych na rynku rozmiarach. Dzięki temu nasi klienci mogą bez konieczności przycinania, ułożyć folie w wybranym miejscu. Poniżej znajduje się tabela wymiarowania oferowanych przez nas folii.

 

Szerokość [m] Długość [m Grubość [um] j.m
2,0 50 200 rolka
2,0 50 150 rolka
2,0 50 80 rolka
2,0 50 60 rolka

 

Jak widzimy, paroizolacja domu jest znacząca. Warto więc zaopatrzyć się w profesjonalne materiały, które Ci to zapewnią. Oferujemy produkty najwyższej jakości. Skutecznie doprowadzą do odizolowania pary wodnej oraz są trwałe. Ponadto cena, którą oferujemy jest atrakcyjna. Zapewniamy o najwyższej jakości produktów oraz solidnym wykonaniu. Wszystkie oferowane przez nas folie oraz informacje na ich temat znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź i wybierz produkty odpowiednie dla Ciebie.

Produkt dostępny w naszym sklepie internetowym

Akceptuj

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej " "Administracja Danymi Osobowymi".